MAGIA MAKIJAŻU – rozmowa z wizażystką ANNĄ SASS

 Dzień ślubu to bardzo ważne wydarzenie dla każdej Pary, która planuje ślubować miłość wzajemną…

Dlatego też warto przygotować się z należytą starannością, z zadbaniem o szczegóły, by każdy drobiazg przypominał o radości tego dnia.

Kobieta mając profesjonalny makijaż, idealnie wystylizowaną fryzurę, w przepięknej sukni czuje się wyjątkowo. Pewna siebie inaczej się zachowuje, myśli, mówi, porusza się jak gwiazda… JEST GWIAZDĄ!

I o takich Gwiazdach chciałabym porozmawiać z wizażystką ANNĄ SASS – www.annasass.pl

Aniu, znamy się od jakiegoś czasu, spotykamy się na pokazach mody jak i na indywidualnych makijażach ślubnych, którymi dopieszczasz Panny Młode. Każda z nas skupiona jest na swojej pracy i tak naprawdę nie miałyśmy okazji do plotkowania na temat wizażu… – nadrabiamy :-)Skąd wzięły się Twoje pasje i zainteresowania?

Pasja…. tak, malowanie kobiet to jest moja pasja. Bardzo lubię pracę z ludźmi. Chociaż wkładam w to wiele energii, dostaję jej jeszcze więcej… A gdy otrzymuję podziękowania i słyszę od moich klientek miłe słowa i pochwały, naprawdę mnie to uskrzydla i biegnę znowu z radością do mojej pracy, na spotkanie kolejnych Pań.

Zacznijmy od początku…

Kiedy Panna Młoda powinna zacząć poszukiwania makijażystki, aby wybrany termin jeszcze był dostępny?

Zapobiegliwe Panny Młode zaczynają szukać wizażystki zaraz po ustaleniu daty ślubu, sali i znalezieniu fotografa Najlepiej jednak zacząć rozglądać się za osobę, która wykona TEN WAŻNY MAKIJAŻ około pół roku przed ślubem. Można wtedy wybrać sobie najbardziej atrakcyjne godziny, zwłaszcza jak zamierzają w tym dniu malować się jeszcze inne Panie.Najszybciej zapełniają się soboty w czerwcu, sierpniu i wrześniu – to chyba przez te magiczne „R” Zdecydowanie łatwiej umówić się na makijaż w piątek i w niedzielę.

Makijaż za mocny z pewnością nie sprawdzi się w dniu ślubu a delikatny sprawi, że twarz w towarzystwie bieli wyda się mizerna. Sukcesem jest znalezienie idealnego balansu między makijażem dziennym a wieczorowym. Czy próbny makijaż to konieczność?

Dobrze jest zrobić wcześniej próbę tego właściwego makijażu. Wcześniejsze spotkanie z wizażystką, daje poczucie spokoju i zapobiega niepotrzebnym stresom w dniu ślubu. Panna Młoda może zapoznać się ze stylem pracy makijażystki, oswoić się z nieco innym swoim wizerunkiem niż na co dzień oraz zasięgnąć opinii bliskich. Zwykle Moje klientki przy makijażu próbnym uważają, że jest on nieco za mocny, ale w dniu ślubu przyznają mi rację i ochoczo godzą się na nieco bardziej podkreślone oko. Ważne jest też by sprawdzić jak makijaż się sprawuje, czy jest na przykład wyjątkowo trwały? Nie ma prawa nic spłynąć, przynajmniej przez 12 a nawet do 24 godzin.

Panna Młoda na zdjęciach wygląda zazwyczaj pięknie i naturalnie, ale o Panu Młodym często się zapomina. Broniąc się rękami i nogami przed jakimkolwiek makijażem, przy wymodlonej idealnej pogodzie, w pełnym „umundurowaniu” świeci się niemiłosiernie . W tym miejscu pozdrawiam wszystkich fotografów. Jest jakiś sposób na makijaż dla Pana Młodego?

Oczywiście jest Coraz więcej Panów poddaje się mniej lub bardziej ochoczo makijażowi do zdjęć. Taka korekta polega na nałożeniu lekkiego podkładu, czasami bazy kamuflującej zaczerwienienia i inne niedoskonałości i przypudrowaniu okolic twarzy najbardziej podatnych na świecenie. Taki makijaż jest bardzo dyskretny, praktycznie niezauważalny. Wiem, że fotografom to się podoba!

Czym się różni makijaż ślubny od makijażu na sesję zdjęciową?

Czy mówimy o sesji ślubnej plenerowej? Bardzo często przy okazji pleneru, spotykam się z Klientką po raz trzeci (makijaż próbny, ślubny i plener) i już świetnie się znamy Nie mam problemu z przekonaniem mojej modelki, że tym razem trzeba zrobić nieco mocniejszy makijaż, ponieważ światło dzienne i obiektyw „zjada” większość makijażu. Gdy chcemy, aby był choć trochę widoczny, na żywo musi być mocniejszy. W większości przypadków, nieodzownym elementem jest doklejenie kępek rzęs – kto by nie chciał mieć powłóczystego spojrzenia wabiącego ukochanego? Makijaż do sesji ślubnej, jest równie ważny co ślubny – to właśnie w tym przypadku robi się najwięcej zdjęć portretowych, zbliżeń i pamiątek na całe życie.

Skąd czerpiesz inspiracje? Zdradzisz co jest hitem obecnego sezonu? Nikomu nie powiem ;-)

Inspiracje czerpię zewsząd. Bacznie obserwuję dziewczyny na ulicy, w galeriach…. czasopisma, Internet, portale z modą… wszędzie gdzie pojawiają się piękne twarze. Czasami inspiruje mnie natura, czasami relacje z wybiegów mody…. ale najczęściej inspirują mnie same Klientki. Dużo z Nimi rozmawiam. Co lubią? Jak żyją? Czym się interesują? To jest dla mnie ważne, to w trakcie takich rozmów tworzą mi się w głowie najciekawsze pomysły. Piękne makijaże to takie, w których się najlepiej czujemy! Zawsze są Hitem

Czy masz jakieś marzenie, które chciałabyś zrealizować jako wizażystka?

Mam całą masę marzeń! Nie wiem, może jak przy urodzinowym torcie, lepiej ich nie zdradzać? Mam kilka wyznaczonych celów i będę się ich trzymać. Na pewno chcę wciąż się rozwiać i robić coś dobrego dla innych Magia makijażu…. niech trwa…

Tak jest! Niech trwa… Dziękuję  Aniu za rozmowę i życzę samych zawodowych sukcesów. Beata.

Tags: , , , , , , ,

0 COMMENTS | ADD YOUR COMMENT
 
stat4u